Strona główna Dlaczego Vulkan Dłuższe życie sprężarki

Dłuższe życie sprężarki.

Dzięki zastosowaniu połączeń - zacisków hydraulicznych VULKAN LOKRING nie realizujemy procesu lutowania, który wiąże się z osłabieniem układu chłodniczego ponieważ w trakcie procesu łączenia instalacji z wykorzystaniem otwartego płomienia powstaje szereg zanieczyszczeń i nagarów osłabiających układ chłodniczy, w tym głównie sprężarkę, która jest sercem układu chłodniczego.

Dodatkowo sam proces lutowania, jeżeli nie został wykonany prawidłowo np. bez osłony azotu, powoduje, że zanieczyszczenie jest jeszcze większe.

W systemie VULKAN LOKRING wyeliminowane jest również ryzyko nieprawidłowego wykonania połączenia kielichowego, które może skutkować powstaniem nieszczelności. Unikamy wobec tego ubytku czynnika chłodniczego i oleju co ma przełożenie na dłuższy cykl życia sprężarki.

W przypadku modernizacji instalacji chłodniczych również obniżamy żywotność sprężarki i elementów chłodniczych ponieważ w trakcie lutowania zapala się olej wyścielający rury chłodnicze. Pogarsza to skuteczność smarowania sprężarki.

W systemie VULKAN LOKRING wszystkie te słabe punkty są wyeliminowane, zapewniając tym samym dłuższą żywotność układu chłodniczego co w praktyce przekłada się na dłuższą gwarancję jaką udzielamy klientowi na urządzenia, przy wykorzystaniu instalacji bez lutowania.

Agencja Interaktywna Migomedia