Strona główna Dlaczego Vulkan Czystość instalacji

Czystość instalacji

Czystość instalacji jest naturalną konsekwencją zastosowania technologii wykonania instalacji bez lutowania i bez użycia ciepła. W instalacjach hydaulicznych wodnych metoda zaciskowa jest popularna już od wielu lat. Ciśnienia w instalacjach wodnych są 20 do 50 x mniejsze w porównaniu do instalacji chłodniczych bezpośredniego odparowania.

Dzisiaj możemy się już cieszyć wszystkimi dodatkowymi bonusami wynikającymi z technologii zacisków hydraulicznych również w instalacjach chłodniczych a jedną z głównych zalet tej metody jest czystość instalacji.

- brak nagarów powstałych w procesie lutowania

- brak ryzyka, że fragment instalacji został polutowany bez osłony azotu, co jesteśmy w stanie sprawdzić dopiero po rozcięciu instalacji

- brak zapłonu oleju przy modernizacji instalacji - wiąże się to z dużym zabrudzeniem i pogorszeniem parametrów układu chłodniczego

- ogólna czystość instalacji zarówno wewnętrznej jaki i zewnętrznej.

- brak toksycznych gazów powstających w trakcie lutowania, szkodliwych dla samych instalatorów, ale również                         dla użytkowników pomieszczeń i sprzętu znajdującego się w strefie lutowania.

Agencja Interaktywna Migomedia